Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Baçelet arriti për vizitë në Kinë, duke u fokusuar në informatat për shkeljen e të drejtave të njeriut në Sinxhijang

Mishel Baçelet arriti sot në Kinë dhe kjo është vizita e parë e një përfaqësuesi të lartë të KB-së për të drejtat e njeriut në atë shtet gjatë 17 viteve të fundit. Fokusi është në rajonin kinez Sinxhijang me shumicë popullatë ujgure.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle