0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQShoqëri SQ

Babovski: Shpopullimi deri më tani ka përfshirë 3,348 derra, nga të cilët 3,215 janë eutanizuar

Me shpopullimin për parandalimin e murtajës afrikane, deri më tani janë përfshirë gjithsej 3.348 derra, prej të cilëve 3.215 janë eutanizuar, thotë për MIA-n, drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV), Nikolçe Babovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle