Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Babish u prononcua kundër koalicionit me radikalët dhe kundër referendumit për dalje nga BE dhe nga NATO

Kryeministri çek Andrej Babish sot e ka përjashtuar mundësinë që të formojë qeveri me nacionalistët radikalë pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare dhe se nuk do ta përkrah kërkesën e tyre për shpalljen e referendumit për dalje të Çekisë nga Bashkimi Evropian dhe NATO.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle