0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQShoqëri SQ

Azeski-Petrov: Mbështetje për digjitalizim dhe inovativitet të kompanive

Lufta kundër ekonomisë së errët dhe korrupsionit përmes digjitalizimit urgjent të administratës shtetërore dhe mbështetjes financiare për digjitalizim të kompanive me  zbatim të sistemeve SAP si bashkëkohore, të dëshmuara dhe zgjidhje digjitale të kontrolluara, të cilat mundësojnë efikasitet, efektivitet dhe produktivitet më të madh, ishin vetëm disa nga temat e takimit të punës ndërmjet kryetarit të Odës Ekonomike të Maqedonisë Veriore, Branko Azeski dhe drejtorit të Fondit për Inovacione dhe Zhvillim Teknologjik (FIZHT), Kosta Petrov.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle