0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Azeski: Përshkallëzimi i mëtejmë i krizës energjetike do të ndikojë negativisht në 20 për qind të kompanive

Të prezantohet situata reale dhe të ndryshohet metodologjia e mbështetjes, kërkoi Kryetari i Odës Ekonomike të Maqedonisë së Veriut, Branko Azeski, i cili ishte një nga pjesëmarrësit në mbledhjen e zgjeruar të Këshillit Ekonomik qeveritar, gjatë së cilës për rreth tre orë u diskutua për krizën energjetike dhe masat që duhet të marrë qeveria për të zbutur ndikimin e çmimeve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle