0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQMKD-AL SQ

Azeski për MIA-n: Ballkani të hapet, historia të mbyllet, biznesi të bashkohet

Mjaft më me mbyllje, korrupsion, ekonomi gri dhe fuqi të lire punëtore. Nuk duam më poshtërim se jemi të paaftë të integrohemi në bashkësinë ndërkombëtare dhe që dikush nga jashtë duhet gjithmonë të zgjidhë problemet tona. Ne kërkojmë të hapet Ballkanin, të mbyllet historia, të bashkohet biznesi dhe të arrijmë implementimin pavarësisht nga rezistenca e forcave konservatore, tha kryetari i Odës Ekonomike të Maqedonisë së Veriut, Branko Azeski në një intervistë të shkurtër për MIA-n. me rastin e Forumit Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal që do të mbahet nesër në Shkup.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle