0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Autoritetet e qytetit: Fëmijët në Mariupol po vdesin urie

Zëvendës-prefekti i qytetit të rrethuar ukrainas Mariupol, Sergej Orllov deklaroi se njerëzit kanë filluar të vdesin nga uria dhe dehidrimi, sepse rezervat e ushqimit dhe ujit janë nga fundi, ndërsa ndihma humanitare nuk është mundësuar.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle