0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Autobusi i “Besa trans” nuk ka pasur certifikatë për licencë për transport ndërkombëtar, kompanisë i është marrë licenca e punës

Për autobusin e “Besa trans” në të cilin e humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, ndërsa shtatë u lënduan në aksidentin me autobus në autostradën “Struma” në Bullgari, nuk kishte certifikatë për licencë për kryerjen e transportit të lire ndërkombëtar për udhëtarë e as për ndonjë lloj tjetër të transportit publik të udhëtarëve. Automjeti nuk është evidentuar në evidencën elektronike të licencave të dhëna për çka kompanisë “Besa Trans BTB” i merret licenca e punës, gjegjësisht i ndalohet kryerja e veprimtarisë, informon Ministria e Transportit dhe Lidhjeve.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle