Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Austria planifikon konferencë për Afganistanin

Ministri i Punëve të Jashtme dhe ai i Punëve të Brendshme të Austrisë, Aleksandar Shalenberg dhe Karl Nehamer planifikojnë të organizojnë konferencë për Afganistanin, ku do t’i ftojnë vendet fqinje të këtij vendi dhe disa anëtare të BE-së, me qëllim që të ofrojnë ndihmë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle