Evropë SQEvropë.Portal SQ

Austria i përforcon kontrollet kufitare për shkak të migrantëve

Austria i përforcon kontrollet kufitare sepse gjithnjë e më shumë migrantë përpiqen të hyjnë përsëri në vend, deklaruan sot ministrat e Punëve të Brendshme dhe të Mbrojtjes, Karl Nehamer dhe Klaudia Taner.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle