Ballkan SQBallkan.portal SQ

Austria dërgon 120 ushtarë shtesë në misionin e EUFOR-it në BeH

Ushtria austriake do të dërgojë 120 ushtarë shtesë në misionin e EUFOR-it në Bosnje e Hercegovinë, si përforcim për shkak të përleshjes në Ukrainë. Vendimi, sipas burimeve të armatës të cilët u referohen mediat austriake, është sjell për shkak të përballjes se situata aktuale në Ukrainë do të mund të ketë pasoja edhe ndaj rajonit të Ballkanit Perëndimor dhe ruajtjen e sigurisë dhe të stabilitetit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle