Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Austri/zgjedhje: MFG antivaksere fitoi gjashtë për qind të votave

Partia e re politike, që është kundër masave restriktive ndaj Kovid-19, befasisht arriti sukses në zgjedhjet krahinore në Austri, duke fituar gjashtë për qind të votave dhe do të ketë përfaqësues në Parlament, tregojnë rezultatet e para zgjedhore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle