Sport SQSport.Slajder SQTë Tjera SQ

Audi e bleu grupacionin Meklaren dhe ekipin e Forumla 1

Kompania "Audi" kontraktoi marrëveshje për blerjen e grupacionit Meklaren, kumtoi "Autocar". Audi do ta ndërmarrë kontrollin mbi të gjithë kompaninë, duke e përfshirë edhe pronën e Meklarenit që garon në kampionatin e Formula 1.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle