0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Ashraf Gani: Ne po zhvillojmë konsultime për të ndaluar luftën në Afganistan

Konsultimet janë duke u zhvilluar për të gjetur zgjidhje urgjente politike që do të garantojë “paqe dhe stabilitet” në Afganistan, tha presidenti afgan Ashraf Gani në një fjalim televiziv sot drejtuar kombit. Në të njëjtën kohë, ai u bëri thirrje forcave të armatosura të mobilizohen.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle