0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQSektori civil SQShoqëri SQ

ASHMAA: Donacion për transmetuesit përmes zvogëlimit të kompensimit për lejet për vitin 2023

Duke marrë parasysh zhvillimet aktuale me krizën energjetike dhe rritjen e madhe të çmimit të energjisë elektrike, e cila ndikon drejtpërdrejt në funksionimin dhe qëndrueshmërinë ekonomike të transmetuesve, Agjencia për shërbime mediatike audio dhe audiovizuele (ASHMAA) do të ofrojë ndihmë financiare – donacion për transmetuesit, i cili do të realizohet përmes uljes së kompensimit së tyre për leje për transmetim radioteleviziv për vitin 2023.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle