0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQ

Ashbaher: Pasojat klimatike janë dukshëm më serioze se sfidat ekonomike dhe energjetike

Drejtori i Agjencisë Evropiane të Hapësirës (ESA), Jozef Ashbaher, paralajmëroi se pasojat e krizës ekonomike të shkaktuar nga problemet me furnizimin me energji mund të jenë më të vogla në krahasim me pasojat e dëmeve nga valët e nxehtësisë dhe thatësirës dhe bëri thirrje për veprim urgjent për të luftuar kundër ndryshimeve klimatike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle