Ballkan SQBallkan.portal SQ

Asen Vasilev: Bullgaria nuk do të negociojë kurrë me Gazprom për një marrëveshje të re furnizimi me gaz nga Rusia

Zëvendëskryeministri bullgar dhe ministri i Financave Asen Vasilev gjatë një kontrolli të shpejtë në Komisionin parlamentar për buxhet dhe financa në Kuvendin Popullor tha se Bullgaria nuk do të negociojë me kompaninë ruse Gazprom, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Sofja .

Butoni Kthehu në krye
Mbylle