Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Aselborn: Populli rus ta eliminojë Putinin që të ndalojë lufta

Ministri i Punëve të Jashtme të Luksemburgut, Zhan Aselborn sot ka shprehur ngushëllime për vuajtjet e ukrainasve dhe ka uruar “që populli rus ta eliminojë presidentin rus Vladimir Putin për të ndaluar luftën”.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle