0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Asanzh nominohet për çmimin “Saharov”

Themeluesi i Vikiliks, Xhulian Asanzh është nominuar për çmimin Saharov, i cili është një mirënjohje që Bashkimi Evropian u jep individëve dhe grupeve që ia kanë kushtuar jetën mbrojtjes së të drejtave të njeriut dhe lirisë së mendimit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle