0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Arsovski: Për çmimin e energjisë elektrike dhe ofertën e EVM-së nuk është biseduar në seancën qeveritare

 Në seancën qeveritare nuk është biseduar për ofertën e EVM-së për çmimin e energjisë elektrike tek furnizuesi universal dhe informacioni për opinionin se sa përqind do të kushtojë është i pakonfirmuar. Nuk është diskutuar nëse do të mbetet apo jo tarifa e lirë nga 1 janari, tha zëdhënësi i Qeverisë Dushko Arsovski në një konferencë për media ku e shpalli vendimin e seancës së sotme të 123-të të qeverisë për gjashtë muaj, pra deri më 9 qershor 2022, për vazhdimin e afatit. krizë në furnizimin me energji elektrike.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle