0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Arriti grupi i parë prej 149 qytetarëve afganë në Shkup

Me aeroplan të kompanisë “Kamair” mbrëmë përmes Tbilisit, Gjeorgji, në Aeroportin ndërkombëtar Shkup arritën 149 qytetarët e parë të Afganistanit që do të pranohen në vendin tonë. Menjëherë pas aterimit, një grua në javën e 39-të të shtatzënisë, burri i saj dhe fëmija, me automjet të Ndihmës së shpeshtë u dërguan në Klinikën gjinekologjike në Shkup për kontroll. Me automjet tjetër u dërgua një person, për të cilën me siguri bëhet fjalë për kolaps.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle