0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Arritën edhe 149 qytetarë nga Afganistani për të cilët Maqedonia e Veriut siguron qëndrim të përkohshëm

Një grup i ri prej 149 qytetarësh nga Afganistani erdhën mbrëmë vonë në Aeroportin Ndërkombëtar në Shkup. Siç informojnë nga shërbimi qeveritar për shtyp, bëhet fjalë për bursistë të Fondacioneve Shoqëri e Hapur dhe qytetarë të cilët kanë punuar në misionet ndërkombëtare për zhvillimin e demokracisë në Afganistan, si edhe anëtarë të familjeve të tyre.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle