0_Maqedoni.Portal SQKronikë SQKronikë.portal SQMKD-AL SQ

Arrestohet një person nga rajoni i Tetovës, dyshohet për pjesëmarrje në luftë të huaj

Në fshatin Negotinë të Pollogut dje rreth orës 11.00 nëpunës policor nga SPB Tetovë kanë privuar nga liria 30 vjeçarin Z.S nga ky fshat i dyshuar për vepër të kryer penale “pjesëmarrje në luftë të huaj, polici, formacione paraushtarake dhe parapolicore”, ndëshkuese sipas nenit 322, paragrafi 3 nga Kodi penal.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle