Ballkan SQBallkan.portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Arrestohet një ish-atashe ushtarak bullgar në Londër dhe Uashington për spiunim në dobi të Rusisë

Gjenerali i brigadës rezerviste Valentin Cankov është arrestuar nga autoritetet bullgare nën dyshimin se ka spiunuar për Rusinë. Siç informon korrespondenti i MIA-s nga Sofja, Cankov ka punuar së bashku me këshilltarin në departamentin politik të ambasadës ruse në Bullgari.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle