Botë SQBotë.Portal SQ

Arratisja e Ganit: U tha bashkëpunëtorëve të tij se do të shkonte në një takim dhe iku me helikopter për në Taxhikistan

Pasi talebanët dy ditë më parë morën kontrollin e Afganistanit, Bi-Bi-Si sot bisedoi me ish-deputeten Elej Ershad, e cila në një bisedë me shërbimin publik britanik e quajti "frikacak" ish-presidentin Ashraf Gani për shkak të arratisjes së tij në Taxhikistan.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle