0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Arovska: Zbuluam 120 deponi të paligjshme, ndëshkim jo selektiv për hedhësit e mbeturinave

Pothuajse kanë përfunduar një pjesë e aktiviteteve për 82 ditët e para, jemi plotësisht të përkushtuar për pastrimin e deponive të paligjshme. Gjatë procesit zgjedhor kemi arritur të zbulojmë 120 deponi të paligjshme. Ne kemi filluar pastrimin e secilit prej tyre dhe deri më tani kemi sanimin pothuajse të plotë të të gjithëve në bashkëpunim me disa nga kryetarët e komunave, por edhe me mundësitë që kemi në dispozicion të qytetit, deklaroi kryetarja e Shkupit Danella Arsovska në takimin e sotëm me gazetarë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle