Evropë SQEvropë.Portal SQ

Armenia zgjodhi president të ri

Parlamenti armen sot, në raundin e dytë të votimit të fshehtë, e zgjodhi ministrin e industrisë dhe teknologjisë së lartë, Vagn Haçatrijan për president të vendit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle