0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Armata bashkë me qytetarët e festoi jubileun 30-vjeçar

- Me qitje tradicionale të plutonëve, prezantim më të ri të pajisjeve ushtarake, stërvitje demonstruese dhe me koncert të orkestrës ushtarake dhe me yje të muzikës, Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut bashkë me qytetarët sonte në Stadiumin Ushtarak në Shkup e festoi jubileun 30-vjeçar. Në manifestim morën pjesë ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska, shefi i Shtatmadhorisë, gjeneral nënkolonel Vasko Gjurçinovski, ambasadorja e SHBA-së në vend, Kejt Meri Bërnz, si dhe mysafirë të tjerë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle