Botë SQBotë.Portal SQKorrespondentë Botë

Arizona po padit qeverinë federale për vaksinimin e detyrueshëm

Arizona u bë shteti i parë që ngriti një padi kundër qeverisë qendrore për vendimin e presidentit Xho Bajden për të urdhëruar vaksinimin federal të punonjësve federalë dhe kompanive me 100 ose më shumë punonjës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle