0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Apel për evakuimin e banorëve nga rajonet kritike në fshatrat Istevnik i Ri dhe Istevnik i Vjetër

Banorët e rajoneve kritike në fshatin Istevnik i Ri dhe Istevnik i Vjetër të përfshirë nga zjarri i madh të evakuohen mjedisin e qytetit. Për shkak të situatës alarmante në terren, përhapjes së pakontrolluar të zjarrit dhe erës së fortë dhe me qëllim të mos rrezikohen jetët e njerëzve, kryetari i Komunës së Dellçevës thekson se është e nevojshme evakuim i banorëve të fshatit Istevnik i Ri së bashku me të gjitha lagjet e fshatit, si dhe banorët e fshatit Istevnik i Vjetër.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle