0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Apaturaj: NATO do të vazhdojë me dialog politik dhe bashkëpunim praktik me vendet nga rajoni

Ballkani Perëndimor është rajon me rëndësi strategjike për NATO-n, drejt të cilit mbetemi të përkushtuar të fitojmë siguri dhe stabilitet. NATO-ja do të vazhdojë me dialog politik dhe bashkëpunim praktik me vendet nga rajoni për mbështetje të përpjekjeve për reforma dhe promovim të paqes rajonale dhe sigurisë, deklaroi në video paraqitjen e tij zëvendës ndihmësi I sekretarit të përgjithshëm të Aleancës, Xhejms Apaturaj, në kuadër të konferencës “Pas Ohrit” me rastin e 20 viteve të nënshkrimit të Marrëveshjes kornizë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle