0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQSektori civil SQShoqëri SQ

AOGJSH: Jemi të gatshëm të japim kontribut personal në shuarjen e korrupsionit

Jemi të gatshëm si sindikatë të japim kontributin tonë në luftën kundër korrupsionit dhe jemi në dispozicion të Qeverisë për të kontribuar bashkërisht në luftën kundër kësaj të keqe të shtetit, por me deklarata të tilla nuk duhet të karakterizohet administrata, theksoi kryetari i Sindikatës së punëtorëve nga administrata, organet gjyqësore dhe shoqatat e qytetarëve – AOGJSH, Peco Grujovski në konferencën e sotme për shtyp me rastin e deklaratës së djeshme të kryeministrit Zoran Zaev se ka nuk ka korrupsion në nivelet e larta të pushtetit, por që është zbuluar në eshalonin e tretë - administratën.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle