Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Anketë: Të rinjtë nuk e mbështesin Makronin për shkak  të masave të reja të virusit korona

Presidenti francez Emanuel Makroni e humbi popullaritetin midis të rinjve në vend, pasi autoritetet franceze prezantuan rregulla të reja lidhur me lejet shëndetësore dhe vaksinim të detyrueshëm të të punësuarve në mbrojtjen shëndetësore.

Paris, 19 korrik 2021 (MIA) – Presidenti francez Emanuel Makroni e humbi popullaritetin midis të rinjve në vend, pasi autoritetet franceze prezantuan rregulla të reja lidhur me lejet shëndetësore dhe vaksinim të detyrueshëm të të punësuarve në mbrojtjen shëndetësore.

 Mijëra njerëz dje marshuan në mbarë Francën në shenjë të protestës për shkak të vaksinimit të detyrueshëm të punonjësve shëndetësorë dhe kartelave për hyrje në restorante dhe vende të tjera. ar/

 

 

 

Butoni Kthehu në krye
Mbylle