Evropë SQEvropë.Portal SQ

Ankaraja drejtuar Suedisë dhe Finlandës: Nuk ka avancim drejt NATO-s pa masa konkrete

Turqia nuk do të pajtohet me pranimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO nëse nuk marrin “masa konkrete” për çështjet e sigurisë që e prekin, paralajmëroi sot një përfaqësues i lartë i presidencës turke.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle