0_Maqedoni.Portal SQEkonomi SQPolitikë SQ

Angjushev për MIA-n: Nuk do të shohim më çmime të energjisë elektrike nën 80 euro për megavat orë

Çmimi i energjisë elektrike në bursat afatgjatë do të stabilizohet nga 80 në 120 euro për megavat orë, por mendoj se nuk do ta kalojmë tërë vitin 2022 me një mesatare më të ulët prej 150 eurosh, ndoshta do të stabilizohet pak në vitin 2023 dhe do të bjerë në 120 apo 130 euro, por nuk do të shohim më çmime nën 80 euro për megavat orë, tha ish zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike Koço Angjushev në një intervistë për MIA-n.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle