0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Angjushev për MIA-n: Katër faktorë e gjenerojnë çmimin aktual të bursës të energjisë elektrike

Janë katër faktorë që e gjenerojnë çmimin e rritur të energjisë elektrike në bursa. Ky është çmimi i gazit natyror, certifikatat e gjelbra që janë rritur drastikisht, burimeve të rinovueshme të zvogëluara të energjisë dhe inflacioni real, vlerëson ish-zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, Koço Angjushev në intervistën për MIA-s që këtë fundjavë do të publikohet e plotë me video-material.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle