0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQEkonomi SQPolitikë SQShoqëri SQ

Angelovska-Bezhoska: Nuk ka banka ruse dhe ukrainase tek ne – sistemi bankar stabil

Qytetarët të jenë të qetë kursi i denarit mbetet stabil edhe më tej, njëjtë si edhe sistemi bankar. Nuk bankë në pronësi dominuese të aksionarëve nga Rusia ose Ukraina, nga ky aspekt, nuk ekziston ekspozim në rrezik dhe mundësi për ndikim ndaj stabilitetit të sistemit bankar, thekson guvernatorja Anita Angelovska-Bezhoska për gazetën "Veçer".

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle