0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Angeloski: Kërcënim nga cunami energjetik në ekonomi, shteti të ndihmojë

Çmimi i energjisë elektrike duhet të kufizohet dhe kompanitë ta paguajnë deri në nivel të caktuar, ndërsa mbi nivel të caktuar do ta definojë shteti nga fondet e veta, për t'i ndihmuar ekonomisë, porositi sot Trajan Angelloski, kryetar i Lidhjes së odave ekonomike të Maqedonisë (LOE).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle