Biznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQ

Angellovski për Politika: Të hapen “korsi të gjelbra” në “Ballkani i Hapur” edhe për qarkullimin e udhëtarëveudhë

Kryetari i Lidhjes së Odave Ekonomike të Maqedonisë së Veriut, Trajan Angellovski, në një intervistë për Politika të Beogradit, u bëri thirrje autoriteteve të Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në kuadër të nismës Ballkani i Hapur të hapin "korsi të gjelbra" në vendkalimet kufitare edhe për qarkullimin e udhëtarëve, e jo vetëm për atë transportues, njofton korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle