0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Angellovska-Bezhoska: Me rritjen e kapacitetit të institucioneve në rajon, deri në rritje të produktivitetit dhe potencialit ekonomik

Hulumtimet empirike kanë treguar se në vendet me të ardhura të ulëta, përforcimi i institucioneve ka kontribut të rëndësishëm pozitiv për zbatim më efikas të reformave strukturore, rritje të produktivitetit dhe rritje më të lartë ekonomike, theksoi guvernatorja e Bankës Popullore, Anita Angellovska. - Bezhoska, në panel diskutimin të Konferencës Vjetore të organizuar nga Qendra për Ekselencë në Financa (CEF), Lubjanë, me temën “Institucionet e forta i realizojnë mandatet e tyre”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle