0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Angellov: Nuk ka rrezik nga derdhja e lumit Vardar deri te ndërtesat në Komunën e Aerodromit

Për shkak të projektit ndërtimor, është ndërtuar argjinaturë e cila pengoi një pjesë të shtratit të lumit Vardar, duke ngritur nivelin e ujit i cili për shkak të prodhimit të energjisë elektrike shkarkohet nga sistemi i termocentraleve të Mavrovës, por edhe nga Kozjak, Matka 2 dhe Matka 1, ka paralajmëruar drejtori i Qendrës për menaxhim me kriza Stojançe Angellov në konferencën e sotme për shtyp për urën në ndërtim pranë hotelit “Rusia”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle