0_Maqedoni.Portal SQSektori civil SQShoqëri SQ

Angellov: Helikopterët mund të fluturojnë natën, por jo të shuajnë zjarre

Për momentin kemi tre helikopterë të Armatës, por dy janë funksionalë për shuarjen e zjarrit. Helikopterët e ushtrisë dhe policisë mund të fluturojnë natën, por ata mund të fluturojnë, jo të shuajnë zjarret", tha në një konferencën e sotme për shtyp drejtori i Qendrës për menaxhimin e krizave (QMK), Stojançe Agellov, në përgjigjen e pyetjes së një gazetari.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle