0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQ

Angelloski: Bizneset të reagojnë sipërmarrësisht, institucionet të sigurojnë mbështetje

- Situata në të cilën gjenden bizneset është shumë e rëndë dhe e pasigurt, operatorët ekonomikë nuk kanë rezerva me të cilat do të mundeshin ta ruajnë likuiditetin e dëmtuar, sepse kriza me të cilën ballafaqohemi zgjat shumë gjatë, ndërsa sfidat lidhen mes vete. Që të arrihet ekuilibër dhe tejkalim i sfidave subjektet afariste duhet të reagojnë sipërmarrësisht, gjegjësisht të kërkojnë mbështetje nga shteti, theksoi kryetari i Lidhjes së Odave Ekonomike, Trajan Angellovski i cili mori pjesë në "Forumin e biznesit marili" i cili sot mbahet në Ohër.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle