0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë MaqedoniPolitikë SQZgjedhjet Lokale 2021

Angell Dimitrov: Gjithnjë e më vështirë e kam të informoj për punën e komisionit të përbashkët historik

Bashkëkryetari i pjesës bullgare të Komisionit të përbashkët multidisiplinar të ekspertëve për çështje historike dhe arsimore të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, profesori Angell Dimitrov, komentoi mbledhjen e 15-të të Komisionit, që u mbajt onlajn dje dhe sot. Siç njofton korrespondneti i MIA-s nga Sofja, Dimitrov në një konferencë në Ministrinë bullgare të Punëve të Jashtme deklaroi se po bëhet gjithnjë e më e vështirë t'i informojë për punën e Komisionit të përbashkët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle