0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Anëtarët e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve kërkojnë nga Xhaferi menjëherë të konvokoj seancë

Deputetët nga më shumë parti politike në Kuvend sot kanë filluar procedurë dhe kanë dorëzuar kërkesë deri tek kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi për të thirrë seancë emergjente të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve, për atë se Komisioni nuk ka kryetarë pasiqë kryetari paraprak ishte zgjedhur për kryetar komune në zgjedhjet lokale gjatë tetorit, për shkak se punë e këtij komisioni është bllokuar. Puna e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve duhet të zhbllokohet, konsiderojnë deputetët, dhe të mund të zgjedhin gjykatës të ri.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle