Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQ

ANEB: Teherani nuk lejon incizimin e objekteve bërthamore të Iranit

Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore (ANEB) kumtoi se Teherani nuk i ka plotësuar në tërësi kushtet nga marrëveshja dyjavëshe që do t'u mundësojë inspektorëve të ANEB-it të incizojnë  dhe t'i ndjekin objektet bërthamore iraniane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle