Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Anasauskas: Rusia tashmë ka armë bërthamore në rajonin baltik

Rusia tashmë ka armë bërthamore në rajonin e Baltikut, deklaroi sot ministri i Mbrojtjes së Lituanisë Arvidas Anasauskas si koment të paralajmërimeve të Rusisë se do ta përforcojë arsenalin ushtarak në rajon nëse Suedia dhe Finlanda vendosin të anëtarësohen në NATO.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle