0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQAnalizë SQMakedonija.Slajder SQMIA Investigon SQPolitikë SQ

Analizë e MIA-s: Marrëveshja gjithëpërfshirëse me Sofjen do të krijonte kushte të favorshme që të mos keqpërdoret procesi i hyrjes në BE me kërkesa të reja

- Me sfidat e reja të sigurisë që në rajon i shkaktoi kriza ukrainase, është imperative që sa më shpejt Ballkani Perëndimor të integrohet në Bashkimin Evropian. Besueshmëria e BE-së është lëkundur skajshmërisht në vend për shkak të zvarritjes së procesit të anëtarësimit, i cili u bë rob i interesave të shteteve anëtare dhe nëse ndiqet nga dimensioni moral i njëjti është krejtësisht joetik dhe i shndërruar në proces të politikave identitare, vlerësojnë analistë për MIA-n.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle