0_Magazinë.Portal SQMagazinë SQShkencë dhe teknologji SQ

Ana e pakëndshme e udhëtimit në Kozmos dhe prapa

Katër astronautë duhet të arrijnë në Tokë nesër, pas qëndrimit në Stacionin ndërkombëtar të Kozmosit, ndërkaq udhëtimi që do të zgjatë rreth 20 orë do të ketë edhe momentet e veta të rrezikshme, shkruajnë mediumet në Francë, të cilat e ndjekin ngjarjen. Francezi Tomas Peske është në mesin e kosmonautëve.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle