Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Ambasadorja amerikane në NATO: SHBA-ja nuk mendon se është e domosdoshme që Rusia të shpallet “shtet terrorist”

SHBA-ja nuk konsideron se është e domosdoshme që Rusinë ta shpallë "shtet terrorist" në këtë moment, ndërsa vendimi i tillë mund të jetë madje edhe kundërproduktiv sepse do të rrezikonte të parandalohej dërgesa e ndihmës humanitare për Ukrainën dhe eksporti i grurit nga ai vend, vlerësoi sot në Bukuresht ambasadorja amerikane në NATO, Xhulian Smith.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle